Ciekawostki

Najnowsze

Identyfikatory ash zapewniają odpowiednia wizualizację w Twojej firmie.


marketing, reklama, promocja

Jaki ploter kupić?
Plotery to duże urządzenia komputerowe, służące do pracy z większymi płaskimi powierzchniami, mogące nanosić obrazy, wycinać wzory, grawerować itp.

Ze względu na zastosowanie można je podzielić na nanoszące obraz, grawerujące i tnące.
Dzięki tym urządzeniom można wydrukować coś większych rozmiarów, o różnej fakturze czy powierzchni. Innymi słowy ploter to nic innego, jak duża drukarka przeznaczona do plotowania. I takie też, bardzo proste, jest jej działanie. Plotery drukują, ale także nanoszą obrazy czy też grawerują. Dzięki nim możemy stworzyć puzzle dla dzieci, piękne kartki okolicznościowe ale również mapy, reklamy, dyplomy czy plansze reklamowe.
Samo drukowanie jest raczej szybkie, a obsługa prosta. Jedyne, co może nas zmartwić to cena tych maszyn, sięgająca kilkunastu tysięcy złotych. Warto więc się zastanowić, czy kupić nowy ploter czy używany. Jak zawsze znajdziemy argumenty za kupnem nowego, bo ma gwarancję producenta na której zależy większości użytkowników. Chociaż i wśród nowych urządzeń możemy natknąć się na nie najlepszej jakości chińskie wyroby. Dlatego często decydujemy się na ploter używany.
Największą jego zaletą będzie na pewno sporo niższa cena. Z kolei jednak kupując "używkę" musimy liczyć się z możliwością awarii, bowiem nawet w najlepiej pracującym urządzeniu poszczególne elementy konstrukcji zużywają się. Odpowiednie serwisowanie ploterów gwarantuje nam jednak profesjonalizm obsługi w zakresie napraw czy wymiany zużytych części, więc warto korzystać ze sprawdzonych firm, jak grawcom.com.
Również jeżeli chodzi o materiały grawerskie, a więc np. laminaty grawerskie czy metale do grawerowania, wiele firm oferuje swoje wysokiej jakości produkty. Ceny także nie są zawyżone, i tak na przykład koszt laminatów grawerskich, w zależności od ich rodzaju, oscyluje wokół kwoty 100 złotych.

Zdjęcia naszego reportera


marketing
reklama
promocja